Dolar najtańszy od grudnia 2009

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.
opublikowano: 21-04-2011, 13:07

Złoty w czwartek umacnia się w relacji do  dolara i traci wobec euro, podążając ścieżką wyznaczoną przez rynek EUR/USD. Dla polskiej waluty kluczowe pozostają nastroje na rynkach globalnych. Istotnym elementem będzie też, zaplanowana na godzinę 14:00, publikacja protokołu z  ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, które zakończyło się podwyżką stóp procentowych.

Czwartek jest trzecim kolejnym dniem zdecydowanego wzrostu notowań EUR/USD. Rosnący apetytu na ryzyko, przy jednoczesnym sprowadzeniu kwestii potencjalnej restrukturyzacji greckiego długu do rangi wewnętrznej sprawy Grecji powoduje, że para ta wybiła się wczoraj powyżej szczytów z pierwszej połowy miesiąca, a dziś przetestowała poziom 1,4648 dolara. Tym samym euro jest najmocniejsze do dolara od grudnia 2009 roku.

None
None

Zmiany na rynku EUR/USD determinują dzisiejsze zachowanie złotego. Kurs USD/PLN spadł do 2,7109 zł, testując najniższe poziomy od grudnia 2009 roku. Silne techniczne znacznie strefy wsparcia skupionej wokół poziomu 2,70 zł sprawia, że szanse na jego trwałe pokonanie, póki co nie wydają się jeszcze duże. Obserwowane dziś osłabienie złotego w relacji do euro, pomimo że sytuacja na rynkach globalnych sprzyjała umocnieniu, może być odczytywane jako potwierdzenie tej tezy.

Złoty do końca dnia pozostanie pod wpływem EUR/USD i nastrojów na rynkach. Liczącym się impulsem może być publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, o ile tylko rzuci on nowe światło na kwestię stóp procentowych.

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.

Polecane