Czytasz dzięki

Dolar odbija się po wcześniejszych spadkach kursu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-09-2005, 10:24

Amerykański dolar umacnia się we wtorek na rynku międzybankowym w Londynie wobec najważniejszych walut - podają dealerzy. Dolar umocnił się przed południem w Londynie do 1,2444 za euro z 1,2538 w poniedziałek po południu.

Amerykański dolar umacnia się we wtorek na rynku międzybankowym w Londynie wobec najważniejszych walut - podają dealerzy. Dolar umocnił się przed południem w Londynie do 1,2444 za euro z 1,2538 w poniedziałek po południu.

    Wobec jena dolar wzrósł do 109,70, po czterech dniach spadków. "Wielu analityków nadal spodziewa się, że Fed przeprowadzi kolejne podwyżki stóp procentowych" - powiedział główny analityk w Bank of Tokyo-Mitsubishi Ltd, Osamu Takashima.

    "Ostatnie spadki kursu dolara były zbyt gwałtowne, szczególnie w poprzednim tygodniu, dlatego teraz bardzo prawdopodobna jest korekta w górę" - uważa trader walutowy w Okasan Securities Co. w Tokio Tsutomu Soma.

    Bankowcy z amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed)  podwyższyli już od czerwca ub. roku stopy procentowe w USA aż 10 razy, za każdym razem o 25 pkt bazowych. Główna stopa funduszy federalnych wynosi obecnie 3,5 proc.

    Teraz analitycy nie wykluczają, że podczas najbliższego posiedzenia Rezerwy Federalnej 20 września główna amerykańska stopa procentowa wzrośnie do 3,75 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane