Dolar oddaje pola, EUR/USD bliżej 1,18

  • Marek Rogalski
opublikowano: 21-08-2017, 15:49
aktualizacja: 21-08-2017, 16:11

Poniedziałek to ubogi dzień, jeżeli chodzi o dane makro. Przepływy są, zatem bardziej warunkowane w oparciu o spekulacje wokół pewnych scenariuszy, teraz jest to głównie temat dotyczący piątkowych wystąpień Yellen i Draghiego.

O ile w przypadku szefa ECB wydaje się, że raczej nie dostarczy on jakichś mocnych newsów dotyczących programu QE, biorąc pod uwagę, że nie wykluczone, że szczegóły na ten temat ECB poda nie we wrześniu, a dopiero w październiku, o tyle więcej obaw może budzić wystąpienie Janet Yellen. Teoretycznie szefowa FED powinna podtrzymać dotychczasową linię banku centralnego dotyczącą „harmonogramu” przyszłych podwyżek stóp procentowych, ale trudno ocenić, jakich słów użyje ona do opisu ostatnich danych nt. inflacji i jej zachowania w przyszłości. Gdyby zostały one odebrane przez rynek jako nieco bardziej „gołębie”, to mogłyby się nasilić spekulacje, że podczas wrześniowego posiedzenia FED doszłoby do rewizji w dół wykresu oczekiwań członków FED dotyczącego kształtowania się poziomu stóp procentowych. Na razie jednak tylko hipotezy. Kluczowy dla rynków finansowych będzie piątek, a mamy dopiero … poniedziałek.

Na koszyku FUSD zaczynamy nieco zawracać w dół. Jeżeli ten tydzień będzie spadkowy to ważny będzie test minimum sprzed 3 tygodni przy 92,37 pkt.

Na EUR/USD widać, że próbujemy atakować górne ograniczenie 3-tygodniowego kanału spadkowego przy 1,1790. Jego złamanie będzie sugerować scenariusz podejścia pod okolice 1,19 notowane na początku sierpnia. Z kolei nieudana próba będzie skutkować zejściem w rejon kluczowego wsparcia przy 1,1630 (4-miesięczna linia trendu wzrostowego).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy