Dolar podcięty przez Brainard?

  • Marek Rogalski
opublikowano: 05-09-2017, 16:56
aktualizacja: 05-09-2017, 16:57

Członkini zarządu FED Lael Brainard zwróciła dzisiaj uwagę, że ze względu na niepokojące tendencje inflacyjne, FOMC powinien się zrewidować swoje „jastrzębie” podejście.

Jej zdaniem ścieżka inflacji bazowej może okazać się zdecydowanie niższa od wcześniejszych szacunków. Dodała też, że w danych gospodarczych za III kwartał może zaznaczyć się negatywny wpływ huraganu Harvey. Słowa Brainard nie są aż tak dużym zaskoczeniem, gdyż ma ona opinię „gołębia”. Niemniej w kontekście zbliżającego się posiedzenia FED (20 września) może to zacząć rodzić spekulacje związane ze zmianami na wykresie pl-dot (oczekiwań dotyczących kształtowania się poziomu stóp procentowych ze strony członków FED). Mogłyby one negatywnie zaciążyć na dolarze. Dzisiaj po południu rynek zareagował też na wpis Donalda Trumpa na Twitterze, w którym poinformował o zgodzie na dostarczenie przez USA broni do Korei Południowej i Japonii. Niemniej większych reakcji nie było, gdyż spekulacje o takim ruchu USA pojawiły się już rano.

Dzisiejsze zmiany na rynku dolara są nieznaczne, w efekcie obraz techniczny od początku tygodnia niewiele się zmienił. Dobrze to widać na wykresie koszyka FUSD, gdzie pozytywna wymowa świecy z zeszłego tygodnia nie została zanegowana.

Dzisiaj dolar najgorzej radzi sobie z walutami Antypodów, widać odbicie NZD/USD po silnej przecenie z ostatnich dni. Na wykresie widać naruszenie linii spadkowej trendu. Niemniej nerwowość na tym rynku może się utrzymać ze względu na zaplanowane za 3 tygodnie wybory parlamentarne.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dolar podcięty przez Brainard?