Czytasz dzięki

Dolar poszedł w górę, euro znów pod presją

Łukasz Wosch
opublikowano: 09-03-2011, 00:00

Po poniedziałkowym wzroście kursu EUR/USD w okolice 1,40 inwestorzy zaczęli wracać do dolara, choć nie było danych makro, które by to uzasadniały. Inwestorów do powrotu do wspólnej waluty nie przekonały nawet kolejne doniesienia o ewentualnej podwyżce stóp procentowych w strefie euro. Główny powód to obawy o sytuację krajów zaliczanych do grupy PIIGS. Najlepiej to widać na rynku długu. Ceną za udaną aukcję greckich bonów była wyższa rentowność. Popyt był niższy niż w ubiegłym miesiącu.

Spadki kursu EUR/USD przełożyły się na wzrost notowań walut w Polsce o kilka groszy. Popołudniowa wypowiedz Adama Glapińskiego, członka RPP, sygnalizująca możliwą podwyżkę stóp procentowych w kwietniu, wyhamowała jednak spadek złotego. Rynek nadal z uwagą śledzić będzie sugestie członków władz monetarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wosch

Polecane