Dolar próbuje odbijać

  • Marek Rogalski
opublikowano: 19-01-2018, 16:54

Czy rynek próbuje rozgrywać scenariusz, że „za pięć dwunasta” okaże się, że nie doszło jednak do zamknięcia instytucji rządowych w USA, które miały „finansowanie” do dzisiaj? Niewykluczone. Politycy (zwłaszcza z Partii Demokratycznej) muszą ocenić, czy prowokowanie politycznego chaosu rzeczywiście im się opłaca. Bo „niepokornych” senatorów z Partii Republikańskiej będzie o wiele łatwiej przekonać.

W każdym razie po południu widać, że dolar nieśmiało, ale jednak próbuje odbijać. Rzut oka na USD/JPY i widać, że motorem ruchu nie są bynajmniej amerykańskie fundamenty (ta para walutowa jest dość wrażliwa na te kwestie), gdyż …jen jako jedna z nielicznych walut zyskuje dzisiaj w relacji do dolara. Analiza techniczna pokazuje jednak, że można liczyć na wsparcie w postaci strefy 110,10-110,50.

W grupie G-10 dolar najlepiej radzi sobie w relacji ze swoim kanadyjskim odpowiednikiem – w przypadku CAD’a widać jeszcze echa ostatniej decyzji Banku Kanady („gołębia” podwyżka stóp nie była tym, co chciałby zobaczyć rynek). Na dziennym wykresie USD/CAD widać rosnące znaczenie obszaru 1,24, jako mocnego wsparcia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar próbuje odbijać