Dolar słabszy po danych o inflacji

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.
12-05-2017, 15:40

Dzisiejsze popołudnie stało pod znakiem danych o inflacji CPI z rynku amerykańskiego.

Odczyt inflacji wypadł poniżej oczekiwań, co może rzutować na decyzję FOMC ws. stóp procentowych na najbliższym, czerwcowym posiedzeniu. Jeszcze wczoraj szanse na podwyżkę ceny pieniądza wg modelu CME FedWatch szacowane były na 87,7%, natomiast po dzisiejszym odczycie danych o inflacji prawdopodobieństwo czerwcowej podwyżki szacowane jest na 78,5%. Po danych o inflacji nieco wyraźniej osłabił się dolar.

EUR/USD

Osłabienie amerykańskiej waluty generuje wybicie eurodolara z progu dotychczasowej zmienności górą, po obronie obszaru wsparcia na 1,0855. Obecnie droga zostaje otwarta w kierunku 1,0945, czyli obszaru najbliższego oporu. Nie jest to niestety w ostatnim czasie para cechująca się jakąś ponadprzeciętną zmiennością.

AUD/USD

Warto zwrócić obecnie uwagę również na parę AUD/USD, gdzie w ostatnich dniach rynek broni się w obszarze 0,7350. Poza impulsem ze strony osłabienia dolara amerykańskiego warto również pamiętać, że może mieć to swoje pozytywne konsekwencje dla surowców, a tym samym walut surowcowych (czyli m.in. AUD). Taka kombinacja mogłaby zatem sugerować, że kupującym uda się tu jeszcze rozwinąć ruch wzrostowy. Pierwszym, najbliższym celem będzie rejon 0,7480.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar słabszy po danych o inflacji