Dolar tanieje w oczach - jest już poniżej 2,4 zł

Andrzej Gondek, DM TMS Brokers
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

Po porannym przełamaniu istotnego oporu kurs EUR/USD wyznaczył maksima dzienne na poziomie 1,4915. To zaledwie pół centa poniżej historycznych szczytów. Zakończenie dnia powyżej 1,485 otwiera drogę do wyznaczenia nowych rekordów w najbliższych dniach.

Pozytywnego sentymentu do euro nie zepsuły słabe dane z Eurolandu o produkcji przemysłowej (w listopadzie spadła o 0,5 proc. w ujęciu miesięcznym). Wcześniej poinformowano o gorszych danych w sprzedaży detalicznej. Czwartkowa, mocno jastrzębia wypowiedź szefa ECB wydaje się więc raczej próbą słownej interwencji, mającą na celu schłodzenie oczekiwań inflacyjnych, niż realną groźbą. Kurs USD/PLN spadł poniżej 2,4, a GBP/PLN oscylował wokół 4,7 EUR/PLN zmierza w kierunku grudniowego dołka na 3,56. Jego trwałe przebicie jeszcze wzmocni złotego.

Andrzej Gondek

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Gondek, DM TMS Brokers

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane