Dolar wygrywa z euro, wpływając na nasz rynek

Joanna Pluta
opublikowano: 20-04-2009, 00:00

Wpiątek euro osłabiło się wobec dolara do wartości nienotowanych od miesiąca. Kurs EUR/USD skończył dzień przy 1,3040. Przyczynił się do tego Jean Trichet, szef Europejskiego Banku Centralnego. Jego słowa odebrano jako zapowiedź luzowania polityki monetarnej.

W Polsce trwa konsolidacja kursu EUR/PLN przy 4,29. Kurs nie reagował na silne spadki na GPW, ani też na dane o dynamice wynagrodzeń. Gdy zestawimy te dane z ostatnią publikacją wskaźnika CPI, który nieoczekiwanie wzrósł do 3,6 proc., otrzymamy prawdopodobny obraz kształtowania się stóp procentowych. Członkowie Rady Polityki Pieniężnej utrzymują, że Polska znajduje się w cyklu łagodzenia polityki monetarnej. Można się jednak spodziewać, że główna stopa procentowa pozostanie bez zmian (3,75 proc). Wzrost eurodolara odbił się w notowaniach USD/PLN, które zwyżkowały w okolice 3,29.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu