Dolar wzrósł skokowo, jest szansa na korektę

Marcin Kiepas
opublikowano: 22-02-2010, 00:00

Opublikowane w ostatni piątek dane o inflacji konsumenckiej w USA podważyły zasadność obaw o przyspieszenie procesu podnoszenia stóp procentowych, jakie pojawiły się dzień wcześniej po zaskakującej podwyżce stopy dyskontowej przez Fed. To tworzy szansę na korekcyjne osłabienie dolara w relacji do głównych walut w najbliższych dniach. Szczególnie do euro i szwajcarskiego franka.

Czwarty tydzień lutego będzie obfitował w wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na sytuację na rynku walutowym, wzmacniając lub kończąc wspomnianą korektę. Wydarzeniem tygodnia będzie środowo-czwartkowe wystąpienie w Kongresie Bena Bernanke, prezesa Fed. Przedstawi on półroczny raport o polityce amerykańskich władz monetarnych. Emocje będzie budzić jeszcze publikacja zrewidowanych danych o dynamice amerykańskiego PKB w ostatnim kwartale minionego roku. Ważne dla inwestorów będą także dane o sprzedaży domów na rynku pierwotnym i wtórnym w USA oraz indeksy instytutów Ifo i Conference Board oraz wskaźniki Chicago PMI i Uniwersytetu Michigan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane