Dolnośląskie firmy otrzymają ponad 20 mln zł w ramach unijnych dotacji

Polska Agencja Prasowa SA
05-05-2005, 12:33

Ponad 20 mln zł otrzymają dolnośląskie firmy w ramach unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Beneficjentami będzie 51 dolnośląskich firm - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej przedstawiciele Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR).

Ponad 20 mln zł otrzymają dolnośląskie firmy w ramach unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Beneficjentami będzie 51 dolnośląskich firm - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej przedstawiciele Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR).

"Najwięcej dotacji przyznano w branży elektromechanicznej, także w branży poligraficznej było kilka ciekawych, dużych projektów. Natomiast słabo była reprezentowana branża innowacyjna, czyli firmy informatyczne i teleinformatyczne" - powiedział PAP Dariusz Podyma z WARR.

W pierwszym terminie, czyli do początku grudnia ubiegłego roku, do Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wpłynęło 477 wniosków o dotacje. W drugim terminie, 25 lutego, przedsiębiorcy złożyli kolejnych 591 wniosków. dotychczas pozytywnie rozpatrzono 51 wniosków, pozostałe czekają na zaopiniowanie.

Specjaliści z Agencji liczyli, że dolnośląscy przedsiębiorcy pozyskają od 8 do 10 proc. z puli, która jest przeznaczona dla całego kraju. Tymczasem na wnioski z pierwszego terminu przyznano 6 proc. środków.

Najwięcej, bo 15 wniosków, dla których przyznano dotacje pochodziło z Wrocławia, po 5 wniosków z powiatów oleśnickiego i dzierżoniowskiego. Średnia wysokość dotacji wynosi 250 tys.-500 tys. zł. Jedynie dwóm projektom przyznano kwoty w wysokości ponad 1 mln zł.

Beneficjentem programu, którego celem jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje, może być mała, lub średnia firma. Dofinansowanie jest udzielane w formie dotacji wypłacanej po zakończeniu inwestycji i złożeniu rozliczenia przez wnioskodawcę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dolnośląskie firmy otrzymają ponad 20 mln zł w ramach unijnych dotacji