Dolnośląskie: Wiatr wyrywa drzewa i zrywa linie energetyczne

opublikowano: 21-01-2007, 20:21

Na Dolnym Śląsku wieje silny wiatr, który wyrywa drzewa i zrywa linie energetyczne. Trudna sytuacja potrwa całą noc.

Na Dolnym Śląsku wieje silny wiatr, który wyrywa drzewa i zrywa linie energetyczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że trudna sytuacja potrwa całą noc.

Wiatr wyrywa drzewa i zrywa dachy. "W Jaworze z budynku sklepu zerwane zostało ok 300 m.kw. blaszanego dachu, ewakuowane zostały dwie osoby" - powiedział PAP Zdzisław Szatkowski z Wojewódzkiego Stanowisko Koordynacji Ratownictwa we Wrocławiu.

Zgodnie z prognozami, nie będzie wiało tak mocno, jak w czwartek i piątek, ale sytuacja będzie poważna. Jak poinformował PAP w niedzielę Marek Poniatowski z Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, wiatr może wiać w nocy z prędkością do 90 km/h.

Poniatowski dodał, że według prognoz silny wiatr będzie wiał na całym Dolnym Śląsku, szczególnie w pierwszej części nocy. Nad ranem sytuacja powinna się poprawić. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane