Dolny Śląsk: 36 mln zł na centra B+R

Dorota Zawiślińska
04-05-2017, 22:00

Nabór w ramach poddziałania 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

Jeszcze w tym miesiącu przedsiębiorcy z regionu, którzy chcą stworzyć lub rozwijać w swoich firmach działy zajmujące się badaniami i rozwojem, będą mogli powalczyć o granty na ten cel. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nabór w ramach poddziałania 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R”). Budżet konkursu wynosi 36,8 mln zł.

— Przedsiębiorcy muszą przedstawić plan prac B+R, które będą wykonywane dzięki infrastrukturze zakupionej w ramach projektu. Nabyty sprzęt i aparatura mają służyć przede wszystkim pracom badawczym, dzięki którym powstaną nowe lub ulepszone innowacyjne produkty, procesy i usługi — podkreśla Bogusława Mazurek, ekspertka od dotacji unijnych z firmy doradczej Crido Taxand. Zwraca uwagę, że szanse na unijne wsparcie mają przedsięwzięcia, w wyniku których powstaną nowe etaty badawcze.

— Będą one realizowane w ramach konsorcjum z jednostką naukową lub z innym przedsiębiorstwem, najlepiej z sektora MSP, jeżeli o dotację będzie ubiegała się duża firma — zaznacza Bogusława Mazurek.

Warto podkreślić, że minimalne koszty kwalifikowane projektu to 1 mln zł, a maksymalne — 12 mln zł. Natomiast wartość przedsięwzięcia nie może przekroczyć 25 mln zł.

Przedstawiciele biznesu mogą wystartować z projektem dopiero po złożeniu wniosku o dofinansowanie. Organizatorzy konkursu planują jego rozstrzygnięcie w grudniu.

WAŻNA DATA

29.05

Od tego dnia można będzie składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WD. Nabór zakończy się 27 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.dip.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Dolny Śląsk: 36 mln zł na centra B+R