Dolny Śląsk: granty na rzemiosło

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 17-10-2017, 22:00

Fundusze UE

Od 5 października mikroprzedsiębiorcy z regionu mogą ubiegać się o dotacje na unowocześnienie rozwiązań produkcyjnych i procesowych w firmach rzemieślniczych. Okazję do tego daje im poddziałanie 1.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Rozwój produktów i usług w MSP — konkursy horyzontalne”). Budżet naboru wynosi ponad 2 mln zł.

Granty sfinansują inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne dotyczące wdrożenia innowacji produktowej i procesowej w firmie lub zakładzie rzemieślniczym. Przedsiębiorcy mogą też przeznaczyć wsparcie na rozwój technologii przyjaznych dla środowiska. W konkursie premiowane będą projekty, które wpisują się w obszar regionalnych inteligentnych specjalizacji dla województwa dolnośląskiego.

Na więcej punktów mogą liczyć również przedstawiciele biznesu, którzy wniosą większy niż wymagany minimalny wkład własny. Maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia wynosi 50 tys. zł. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec 2018 r.

WAŻNA DATA

7.12

Do tego dnia można ubiegać się o dotacje z poddziałania 1.5.1 RPO województwa dolnośląskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.dip.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu