Dolwis Bytomia upada

MB
opublikowano: 01-06-2009, 00:00

Kolejne negatywne wieści z odzieżówki. Tym razem spółka zależna od śląskiego Bytomia jest na skraju bankructwa.

Kolejne negatywne wieści z odzieżówki. Tym razem spółka zależna od śląskiego Bytomia jest na skraju bankructwa.

Kryzys w odzieżówce trwa. Po fali problemów tekstylnych spółek takich jak Monnari, Reportera czy Semaksu, złe wieści przyszły również z Bytomia. Władze produkującego podszewki Dolwisu, spółki zależnej od śląskiego dystrybutora garniturów, złożyły w sądzie rejonowym w Jeleniej Górze wniosek o upadłość spółki z możliwością zawarcia układu. W piątek nie udało się nam skontaktować z Tomaszem Sarapatą, prezesem Bytomia.

Bytom jest w trakcie intensywnej restrukturyzacji. W związku ze spadkiem popytu spółka ogranicza moce produkcyjne i przenosi produkcję z Bytomia i Wrocławia do zakładu w Tarnowskich Górach, by dopasować się do aktualnej sytuacji rynkowej. Integracja produkcji w jednym miejscu, poza redukcją etatów, ma przynieść spółce znaczne oszczędności.

W tym roku spółka wyprodukuje 200 tys. sztuk ubrań z metką Bytomia, czyli o 40 tys. mniej niż rok temu. W pierwszym kwartale tego roku Bytom miał 28,1 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,2 mln zł straty netto, rok wcześniej obroty wyniosły 25,8 mln zł a zysk 2,2 mln zł. Na zamknięciu piątkowej sesji za jeden papier Bytomia po 3,5-procentowym spadku płacono 0,82 zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolwis Bytomia upada