Dom Michała Anioła wystawiony na sprzedaż

DI, PAP
opublikowano: 18-02-2018, 15:03

Zbudowana z kamienia rezydencja znajduje się w krainie Chianti, między Sieną i Florencją. Do rodu Buonarroti należała przez trzy wieki.

Za 7,5 miliona euro wystawiono na sprzedaż dom w Toskanii, który należał do Michała Anioła - poinformowała włoska prasa.

Zobacz więcej

Kaplica Sykstynska. Freski Michała Anioła.

Fot. Tomasz Sternicki/FORUM

Dom Michała Anioła stoi na zboczu wzgórza, wśród cyprysów, w najpiękniejszym rejonie Toskanii. Genialny malarz i rzeźbiarz kupił go w 1549 roku od Simony Guicciardini, wdowy po dworzaninie Medyceuszy, co potwierdzają oryginalne dokumenty.

Zakupu dokonał kilka lat po namalowaniu słynnego fresku na ścianie ołtarzowej Kaplicy Sykstyńskiej i gdy prowadził budowę bazyliki świętego Piotra w Rzymie.

Z dokumentów wynika, że artysta kupił dom za 2281 florenów, czyli złotych monet. Jak obliczono, suma ta przy obecnym kursie wymiany odpowiadałaby 280 tysiącom euro.

Posiadłość liczy 10 sypialni z sufitami wyłożonymi belkami. Wokół domu znajduje się winnica i gaj oliwny.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Dom Michała Anioła wystawiony na sprzedaż