Dominika Kulczyk rozpoczęła współpracę z CNN

ŁO
opublikowano: 02-03-2019, 21:41

Amerykańska telewizja CNN wyemitowała wstrząsający reportaż Dominiki Kulczyk o niewolnictwie dzieci w Ghanie.

Miliarderka razem z zespołem CNN nakręciła reportaż o tragicznym losie tysięcy dzieci pracujących niewolniczo nad jeziorem Wolta w Ghanie.  

Zobacz więcej

Dominika Kulczyk w trakcie kręcenia reportażu „Troubled Waters”

ARC

- To miejsce, w którym nawet czterolatki sprzedawane są handlarzom przez własnych rodziców, a potem zmuszane do niewolniczej pracy przy połowach. Pracują po kilkanaście godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Jadają resztki, śpią na ziemi. Za każdy przejaw nieposłuszeństwa grozi im surowa kara. Niektóre z nich toną podczas rozplątywania rybackich sieci – mówi Dominika Kulczyk. 

Reportaż pt. „Troubled Waters” (tł. „Wzburzone wody”) został wyemitowany w CNN w piątek wieczorem. Film dokumentalny zawiera m.in. zeznania handlarza oraz osoby, która sprzedała dziecko, ale przede wszystkim pokazuje akcję ratowania dzieci i ich powrót do wolnego życia w schronisku prowadzonym przez organizację pozarządową PACODEP.  

CNN pokaże cykl filmów Dominiki Kulczyk, które telewizja współrealizuje w ramach „Freedom Project”. Rodzinna organizacja pomocowa Kulczyk Foundation określa w komunikacie te filmy jako przykład dziennikarstwa aktywnie wpływającego na opisywaną rzeczywistość, bo Dominika Kulczyk była bezpośrednio zaangażowana w akcję ratowania dzieci i wspiera system opieki prowadzony przez PACODEP.  

– Niewolnictwo dzieci w Ghanie to historia, którą poruszaliśmy, ale dopiero praca z Dominiką i Kulczyk Foundation pozwoliła nam pokazać ten problem głębiej niż kiedykolwiek przedtem. Uzyskaliśmy bezprecedensowy materiał o sprzedanych w niewolę dzieciach oraz ich „panach”. Rozmawialiśmy z matkami, które sprzedały własne dzieci. Mogliśmy też zobaczyć z bliska poświęcenie osób z pozbawionej wsparcia finansowego organizacji, działającej nie dla zysku, a robiącej wszystko, aby uratować oddane w niewolę dzieci - mówi Leif Coorlim, redaktor naczelny CNN Freedom Project i reżyser filmu „Troubled Waters”.  

Dominika Kulczyk jest córką zmarłego w 2015 r. polskiego miliardera Jana Kulczyka, a także inicjatorką i prezesem Kulczyk Foundation. Organizacja informuje, że zrealizowała już ponad 200 projektów pomocowych w 62 krajach.  

Filmy dokumentalne są przygotowywane w ramach działalności edukacyjnej fundacji. Oprócz współpracy z CNN Dominika Kulczyk nadal realizuje również serię „Efekt Domina” w TVN. W najbliższą niedzielę startuje szósty sezon serii.

Obejrzyj reportaż „Troubled Waters”

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy