Domy w Salisbury staniały o ok. 10 proc. po ataku Nowiczokiem

opublikowano: 15-10-2018, 13:14

W Salisbury, gdzie rosyjscy agenci zaatakowali Siergieja Skripala chemicznym środkiem bojowym Nowiczok, ceny nieruchomości mieszkaniowych spadły o prawie 10 proc., informuje The Guardian.

Średnia cena sprzedaży domu w mieście w okresie trzech miesięcy od maja do lipca wynosiła 299.207 GBP. W okresie poprzednich trzech miesięcy wynosiła 328.243 GBP. Skripal i jego córka Julia zostali otruci Nowiczokiem na początku marca.

Zobacz więcej

youtube.com

Spółka kredytowa Cashback Remortgages podkreśla, że spadek cen w Salisbury o 8,8 proc. kontrastuje z wzrostem o prawie 2 proc. w tym samym okresie czasu w całym hrabstwie Wiltshire, a także wzrostami cen nieruchomości w sąsiadujących hrabstwach. Także lokalni agenci nieruchomości potwierdzają duży spadek zainteresowania kupujących spoza miasta od czasu ataku.

- W przeszłości, jeśli wpisało się „Salisbury” do Google w wynikach pojawiała się głównie katedra. Teraz jest otrucie – powiedział The Guardian David McKillop, z agencji nieruchomości McKillop and Gregory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu