Donald Trump „zbiedniał” o 700 mln USD kiedy był prezydentem

opublikowano: 18-03-2021, 06:26

Majątek Donalda Trumpa spadł do 2,3 mld USD, czyli o ok. 700 mln USD, w okresie czterech lat kiedy był prezydentem USA, pokazuje Bloomberg Billionaires Index.

Do spadku wartości majątku Trumpa przyczyniła się w znaczącym stopniu pandemia. Należące do niego biurowce, hotele i kurorty straciły dużą część przychodów i spadła ich wartość rynkowa. Spadła również wartość należących do Trumpa pól golfowych i floty samolotów. Komercyjne nieruchomości stanową około trzy czwarte majątku byłego prezydenta.

Donald Trump, fot. Bloomberg
Donald Trump, fot. Bloomberg

Dobrą wiadomością dla Trumpa jest to, że może zrobić dobry interes na rynku mediów. Byli gospodarze Białego Domu w ostatnich czasach nieźle zarabiali sprzedając swoje wspomnienia. Barack i Michelle Obama otrzymali za nie ok. 65 mln USD, wynika z nieoficjalnych informacji. Bill Clinton miał dostać za książkę 15 mln USD po zakończeniu prezydentury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane