Donald Tusk o finansowaniu partii: "Niemożliwe stało się możliwe"

PAP
03-04-2009, 17:31

Mam wielką satysfakcję, rzecz niemożliwa stała się możliwa - mówił premier Donald Tusk chwilę po tym, jak w piątek Sejm w  drugim podejściu uchwalił ustawę w sprawie czasowego ograniczenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

"Mam wielką satysfakcję - niezależnie od tego jak wyglądał dzisiaj ten festiwal głosowań - że jesteśmy już o krok od ograniczenia, przynajmniej ograniczenia finansowania partii z budżetu państwa" - powiedział premier dziennikarzom w Sejmie. "Jedna z rzeczy niemożliwych stała się możliwa. Jestem dzisiaj naprawdę zadowolonym człowiekiem" - podkreślił szef rządu.

Jak dodał, jest mniej zawstydzony "nieudolnością niektórych posłów", a bardziej "zażenowany tym, że tak strasznie dużo emocji i twardych słów używają ci, którzy bronili swojej kasy do końca". "Myślę tu o PiS-ie, nie ukrywam" - powiedział Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Donald Tusk o finansowaniu partii: "Niemożliwe stało się możliwe"