Donald Tusk poparł akcję Pulsu Biznesu

Jarosław Królak
opublikowano: 30-09-2009, 00:00

Wczoraj rozpoczęliśmy

Premier obiecał, że urzędnicy poniosą odpowiedzialność za błędy

Wczoraj rozpoczęliśmy

batalię o ukrócenie

samowoli biurokratów. Mamy mocne poparcie.

Na nasz wczorajszy tekst "Bat na urzędników ugrzązł w Sejmie" błyskawicznie zareagował premier Donald Tusk. Zapewnił, że PO nie zrezygnowała z wprowadzenia finansowej odpowiedzialności urzędników za bezprawne decyzje.

— W trybie pilnym zażądałem od władz klubu PO informacji, co dzieje się z tym projektem. Oczekuję szczegółowych wyjaśnień, dlaczego sejmowe prace nad nim tak się opóźniają. Zapewniam, że doprowadzę do radykalnego przyspieszenia we wprowadzaniu tej ustawy. Cieszę się jednak, że mamy sojuszników w postaci mediów które wskazują na opóźnienia we wdrażaniu ważnych ustaw — mówił wczoraj na konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Te deklaracje są efektem naszego wczorajszego artykułu. Mimo że mija rok od wpłynięcia projektu do laski marszałkowskiej, utknął on na dobre w sejmowej podkomisji. Do tej pory odbyła ona tylko 4 posiedzenia.

— To bardzo trudna materia. Napłynęło dużo krytycznych opinii do projektu. W obecnej wersji nie nadaje się do uchwalenia. Musimy całą ustawę dopracować i usunąć z niej wadliwe zapisy — mówi poseł PO Marek Wójcik, szef podkomisji.

Zaznaczył, że na uchwalenie ustawy Sejm będzie potrzebował jeszcze… kilku miesięcy.

Czy zapewnienia premiera zostaną zrealizowane? Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej (KIG), jest optymistą.

— Słowa premiera przyjmijmy za dobrą monetę. Jednak dziwi to, że nie ma żadnych efektów blisko rocznej pracy nad projektem. Wiele zależy od energii i determinacji szefa podkomisji. Może obecny sobie nie radzi i należałoby go zmienić — mówi szef KIG.

Jarosław

Królak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane