Doniesienia do prokuratury po kontroli w Solino SA

opublikowano: 27-03-2007, 16:47

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył we wtorek do prokuratury zarząd Inowrocławskich Kopalni Soli Solino SA. Doniesienie oparto na wnioskach z kontroli firmy.

"Rada nadzorcza Solino SA przekazała zarządowi wstępne wnioski z prowadzonej w dalszym ciągu kontroli Biura Kontroli i Bezpieczeństwa PKN ORLEN. Po analizie materiału, w związku z zaistnieniem uzasadnionego podejrzenia popełniania przestępstwa działalności na szkodę spółki, zarząd we wtorek złożył stosowne zawiadomienie do prokuratury" - poinformował we wtorek prezes IKS Solino SA Andrzej Malinowski.

Zarówno władze PKN Orlen (większościowego udziałowca IKS), jak i zarząd Solino SA nie ujawniły szczegółów doniesienia wysłanego do prokuratury. Kontrolę rozpoczęto po prowadzonym jesienią przez kilka tygodni proteście głodowym załogi IKS Solino, która zarzucała władzom spółki niegospodarność i działanie na niekorzyść firmy.

Opracowanie raportu z kontroli było jednym z warunków przerwania ubiegłorocznej głodówki. Raport miał być przedstawiony załodze do końca stycznia, a gdy do tego nie doszło, załoga wznowiła protest głodowy, zawieszony dopiero w ubiegły piątek. Fragmenty raportu z kontroli przekazano załodze dopiero na początku marca.

Jak informowali wówczas związkowcy z IKS Solino, kontrola potwierdziła niektóre zarzuty stawiane zarządowi. W efekcie doszło, w ostatnich dniach, do odwołania dwojga członków zarządu Solino, ale fotel zachował prezes Andrzej Malinowski, który kieruje IKS od połowy 2006 roku.

IKS Solino to największy w kraju producent solanki. Spółka zajmuje się również przetwórstwem soli oraz prowadzi działalność usługowo-handlową w branży górniczej i administruje podziemnymi zbiornikami paliw, przede wszystkim ropy naftowej i gazu.

Od 1994 r. IKS Solino działa w formie spółki akcyjnej; tworzą ją trzy zakłady: Kopalnia Soli oraz Podziemny Magazyn Ropy i Paliw "Góra" w Górze k. Inowrocławia; Kopalnia Soli "Mogilno" w Przyjmie k. Mogilna; a także Wydział Przeróbki i Konfekcjonowania Soli w Inowrocławiu. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Doniesienia do prokuratury po kontroli w Solino SA