Doniesienia o fuzjach i przejęciach wzmacniaja indeksy w Europie

(Tadeusz Stasiuk)
13-11-2006, 14:06

To pierwsza zwyżka indeksów na przestrzeni ostatnich czterech sesji.

Największe europejskie giełdy rozpoczęły nowy tydzień od wzrostów. To pierwsza zwyżka indeksów na przestrzeni ostatnich czterech sesji. Poprawa nastrojów jest następstwem nowej fali spekulacji odnośnie kolejnych fuzji i przejęć.

Na parkiecie w Londynie dużym powodzeniem cieszą się papiery ITV. Największy komercyjny brytyjski nadawca zyskuje na wartości po doniesieniach dziennika Financial Times, że lider tamtejszego rynku telewizji kablowej NTL zaoferował 9,6 mld USD za przejęcie spółki.

Silnie zwyżkują też walory Amec. W tym przypadku zainteresowanie zakupem firmy wyraził Texas Pacific Group, jeden z największych na świecie funduszy specjalizujących się w wykupach aktywów.

Również na LSE wzmacnia się wycena akcji Resolution, jednego z liderów sektora ubezpieczeniowego. Fundusz potwierdził doniesienia, że prowadzi rozmowy w sprawie potencjalnej fuzji lub sprzedaży spółki. Zdaniem dziennika Sunday Times, wśród ewentualnych zainteresowanych są tacy giganci jak Standard Life i Prudential.

We Frankfurcie cieszyć się mogą posiadacze udziałów w Deutsche Telekom. Kurs zwyżkouje momentami ponad 3 proc. po komunikacie o zmianie na stanowisku prezesa największego pod względem sprzedaży europejskiego telekomu.

Z kolei nad Sekwaną ogromny popyt odnotowano na papierach Alstom, spółki inżynieryjnej specjalizującej się w budowie zakładów energetycznych. Firma pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami pierwszego półrocza finansowego, co zaowocowało wzrostem notowań nawet powyżej 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Doniesienia o fuzjach i przejęciach wzmacniaja indeksy w Europie