Doniesienia z Chin zachwiały kursem bitcoina

opublikowano: 08-02-2017, 17:14

Nieoficjalne doniesienia, że bank centralny Chin odbywa spotkanie za zamkniętymi drzwiami z przedstawicielami krajowych giełd bitcoina, spowodowały spadek kursu kryptowaluty.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wiadomość nasiliła obawy, że regulator chińskiego rynku może ograniczyć handel wirtualnym pieniądzem. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z tematów środowego spotkania jest problem „prania brudnych pieniędzy”.

Wartość bitcoina wzrosła o 120 proc. w ubiegłym roku. Analitycy wskazywali, że to głównie zasługa popytu z Chin. Mieszkańcy tego kraju mieli kupować wirtualny pieniądz aby zabezpieczać się przed deprecjacją juana, a także uniknąć regulacji ograniczających wywóz pieniędzy z kraju.

W środę kurs bitcoina rósł o 1,7 proc. do pojawienia się doniesień z Chin. Potem spadał o 2 proc. Obecnie bitcoin notowany jest po ok. 1055 USD, co oznacza wzrost o ok. 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu