Doping z USA może pomóc polskim akcjom

Włodzimierz Uniszewski
opublikowano: 28-11-2007, 09:22

Zmienność nastrojów inwestycyjnych w ostatnich dniach jest zdumiewająca. Dzień po znacznej przecenie w USA, gdy wydawało się, że rynek pogrąży się na dobre, byliśmy wczoraj świadkami równie gwałtownej zmiany, tyle że w przeciwnym kierunku.

Wystarczyło dokapitalizowanie Citigoroup petrodolarami i spadek notowań ropy, aby inwestorzy ujrzeli szklankę w połowie pełną. Czas pokaże, czy ten nagły optymizm ma faktyczne pokrycie. Na dzisiaj powinno go starczyć, aby wspomóc europejskie indeksy. Problem jedynie w tym, że zgodnie z euforyczno-depresyjnym charakterem handlu na ostatnich sesjach, amerykańskie kontrakty korygują w tej chwili wczorajszy wzrost. Na szczęście jest to spadek o zaledwie 30 pkt. na indeksie Dow Jones. Przed sesją frankfurcki DAX zyskuje 26 pkt.

Lepszy nastrój ma szansę pomóc także polskim akcjom. Warszawski rynek jest w punkcie krytycznym i brak odreagowania na dzisiejszej sesji stanowiłby bardzo zły omen. Im bardziej indeksy oddalą się dzisiaj od poziomu wsparcia, tym lepiej. Warunkiem większego odbicia jest lepsza postawa KGHM i dużych banków. Po wzroście notowań miedzi na sesji azjatyckiej można mieć nadzieję, że pomoże to akcjom lubińskiego kombinatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Włodzimierz Uniszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Doping z USA może pomóc polskim akcjom