Doradca bessy się nie boi

KSA
05-12-2007, 00:00

W I półroczu 2008 r.

W I półroczu 2008 r.

Inwest Consulting doradzi przy ofertach, których wartość sięgnie 50 mln zł.

Mimo niepewnej sytuacji na giełdzie inwestycyjno-doradczy Inwest Consulting ma pełne ręce roboty. Dziś rusza oferta publiczna spółki sprzątającej Polman, a wkrótce zakończy się oferta prywatna obracającego wierzytelnościami GPPI. Obie spółki wejdą na New Connect. Na zatwierdzenie memorandum informacyjnego czeka już też Maxipizza. Debiut na alternatywnym rynku planowany jest na styczeń.

— Sytuacja na GPW wpływa na naszą działalność, bo jesteśmy uzależnieni od koniunktury. Musimy być teraz bardziej elastyczni. Zwykle sprowadza się to do zmniejszenia oferty lub ustalenia ceny przy dolnej granicy widełek — tłumaczy Paweł Śliwiński, wiceprezes Inwest Consultingu.

W I półroczu 2008 r. grupa doradzi przy ofertach publicznych wartych blisko 50 mln zł. Na zatwierdzenie dokumentu ofertowego czeka też Pozbud. Spółka chce uzyskać z emisji 20 mln zł. Natomiast na blisko 10 mln zł liczy SimTel, który też czeka na zielone światło od nadzoru. Zapewne jeszcze w grudniu trafi do niego prospekt Rovity. Dystrybutor produktów spożywczych może zadebiutować w II kwartale.

Inwest Consulting zwykle kupuje akcje spółek, którym doradza. Pieniądze na zakupy zdobędzie m.in. dzięki emisji akcji z prawem poboru, którą przegłosować ma NWZA zwołane na 15 styczni

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Doradca bessy się nie boi