Doradca prezydenta USA radzi nie oczekiwać rychłego przełomu w negocjacjach z Chinami

opublikowano: 23-01-2019, 21:36

Michael Pillsbury, „zewnętrzny” doradca prezydenta USA w sprawie Chin gasi nadzieję na szybkie porozumienie obu krajów w sprawie handlu.

Pillsbury, ekspert ds. Chin z Hudson Institute zasugerował, że planowane na koniec miesiąca spotkanie negocjatorów USA i Chin nie przyniesie efektu w postaci umowy handlowej.

- Przez ostatnie 45 lat wielu amerykańskich prezydentów negocjowało z Chinami – przypomniał w CNBC Pillsbury. - Są pewne wzory tego, jak to się toczy. Jednym z nich jest to, że Chińczycy preferują zawieranie umów w ostatniej chwili, aby uzyskać najlepszy możliwy wynik. Dlatego nie jestem wśród tych, którzy myślą, że dojdzie do przełomu w najbliższych dniach – dodał.

Jego zdaniem, w dłuższym terminie osiągnięcie porozumienia jest możliwe. 

- Nie spodziewam się, że to pójdzie gładko. Ale oczekuję sukcesu, bo prezydent Trump bardzo dba o tą sprawę – powiedział Pillsbury.

2 marca upływa wyznaczony negocjatorom przez USA  termin osiągnięcia porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy