Doradca Trumpa oskarża Chiny o brak zaangażowania w negocjacje

opublikowano: 22-10-2018, 09:54

Larry Kudlow, główny doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa twierdzi, że Chiny odmawiają większego zaangażowania w rozmowy dotyczące problemów w relacjach handlowych z USA.

- Daliśmy im szczegółową listę pytań, odnoszących się na przykład do technologii i nic nie zmieniło się przez pięć czy sześć miesięcy. Problem polega na tym, że oni nie odpowiadają – powiedział Kudlow w wywiadzie udzielonym The Financial Times. – Prezydent i Komunistyczna Partia Chin muszą podjąć decyzję, a jak dotąd tego nie zrobili, albo zdecydowali się nic nie robić. Nigdy czegoś takiego nie widziałem – dodał.

Zobacz więcej

youtube.com

Negocjacje handlowe stanęły w miejscu we wrześniu kiedy najpierw USA, a następnie w odpowiedzi Chiny, obłożyły cłami wzajemny import.

Serwis Axios poinformował w niedzielę, że prezydent Donald Trump jest przekonany iż potrzeba więcej czasu aby nałożone cła na chiński import zaczęły wywoływać gospodarcze skutki, co dałoby mu większą przewagę z negocjacjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu