Doradca Trumpa sygnalizuje impas w rozmowach o stymulacji

opublikowano: 23-10-2020, 16:13

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu powiedział, że „piłka niewiele się obecnie rusza”, odnosząc się do negocjacji prowadzonych przez administrację z Demokratami w sprawie kolejnego pakietu wsparcia gospodarki USA.

- To bardzo trudne – powiedział Kudlow dodając, że wciąż jest szereg kwestii dzielących Biały Dom i Demokratów. – A czas płynie, jak wiecie – dodał.

youtube.com

Doradca Białego Domu pesymistycznie ocenia możliwość uchwalenia wsparcia przed wyborami prezydenckimi 3 listopada. Zwrócił uwagę, że nawet jeśli doszłoby do porozumienia, to trudno byłoby przygotować i przegłosować stosowne ustawy w ciągu 11 dni.

Kudlow powiedział, że słyszał iż Republikanie z Senatu są gotowi poprzeć pakiet wsparcia jeśli będzie on poparty przez obie strony i zostaną uwzględnione ich wnioski. Stwierdził, że nic nie wie, aby lider senackiej większości Mitch McConnell mówił Białemu Domowi, aby nie zawierał porozumienia. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane