Doradca zerka na państwowe spółki

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 09-08-2006, 00:00

Poznańska firma obiecała inwestorom, że drugi kwartał zakończy stratą i słowa dotrzymała. Ale ma być lepiej.

Pierwsza połowa roku była jednym z trudniejszych okresów w dotychczasowej działalności DGA, która przechodziła w tym czasie restrukturyzację. Mimo to spółka wychodzi z tego okresu z tarczą. Dzięki 1,12 mln zł zysku netto w drugim kwartale firma zamknęła półrocze 627 tys. zł na plusie. Przychody w pierwszych sześciu miesiącach wyniosły 17,4 mln zł.

Zarząd zapowiada, że zmiany wprowadzone w spółce i walka o rentowne kontrakty, zwłaszcza finansowane ze środków unijnych, pozwalają na podtrzymanie tegorocznej prognozy finansowej. Szacunki DGA zakładają osiągnięcie 30 mln zł przychodów i 3 mln zł zysku netto.

— Restrukturyzacja przynosi pierwsze efekty. Jednak największego wpływu tych działań na wyniki oczekuję w drugim półroczu. Wtedy będziemy realizować ponad 25 projektów, co biorąc pod uwagę ożywienie na rynku usług konsultingowych, pozwala optymistycznie oceniać możliwości wykonania prognozy oraz perspektywy rozwoju — mówi Andrzej Głowacki, prezes DGA.

Spółka liczy na znaczące umowy na doradztwo w dużych spółkach skarbu państwa. Ponadto, tak jak już pisaliśmy w „PB”, poszerza ofertę o systemy kontroli antykorupcyjnej dla firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy