Doradcy i pośrednicy finansowi grają wspólnie

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 21-04-2008, 00:00

Pośrednicy i doradcy finansowi wkrótce będą mówić jednym głosem. Za pośrednictwem branżowego związku.

Pośrednicy i doradcy finansowi wkrótce będą mówić jednym głosem. Za pośrednictwem branżowego związku.

Jedenaście największych firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem finansowym skrzyknęło się i przymierza się do powołania branżowej organizacji. Na razie trwa kompletowanie dokumentów. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w tym tygodniu do sądu ma trafić wniosek o rejestrację Związku Firm Doradztwa Finansowego. Szefem, to też niepotwierdzona informacja, ma zostać Mariusz Kacała, prezes firmy A-Z Finanse.

Do związku zamierzają przystąpić wszyscy najwięksi gracze w branży z Open Finance i Expanderem na czele. Są też m.in. GoldenEgg, Notus oraz Bankier.pl, który jest animatorem całego przedsięwzięcia. Na liście obecności brakuje natomiast Xeliona.

— Od początku braliśmy udział w rozmowach na temat powołania związku. Ostatecznie nie przystąpimy do niego, bo nasz model biznesowy zakłada rozwój w innym kierunku niż doradztwo finansowe. Chcemy przekształcić się w dom maklerski i przystąpić do organizacji zrzeszających takie instytucje — mówi Artur Niewrzędowski z Xeliona.

Branża doradztwa finansowego, jako jedna z nielicznych na rynku finansowym, nie ma dotąd swojej reprezentacji. Postanowiła więc zjednoczyć się, żeby wspólnie zadbać o własne interesy. Związek chce brać udział w pracach legislacyjnych dotyczących tego sektora, ale także stworzyć kodeks dobrych praktyk, ujednolicić zasady sprawozdawczości i prowadzić szkolenia.

W branży doradztwa finansowego działa obecnie kilkanaście większych firm, które pomagają zaciągnąć kredyt lub ulokować pieniądze oraz kilkadziesiąt, bądź nawet kilkaset, niewielkich butików, zatrudniających po kilka osób prowadzących taką działalność na własny rachunek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu