Doradcy24 w necie i w 24 oddziałach

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 23-04-2008, 00:00

W internecie rzucają wyzwanie mBankowi. W realu chcą być w pierwszej piątce firm finansowych. Zapewniają, że plan jest realny.

W internecie rzucają wyzwanie mBankowi. W realu chcą być w pierwszej piątce firm finansowych. Zapewniają, że plan jest realny.

Kolejny desant firm finansowych z Wrocławia na New Connect. W czerwcu pojawią się na nim Doradcy24, firma doradztwa finansowego. Z rynku chcą zebrać około 10 mln zł, za które rozbudują sieć pośrednictwa i doradztwa finansowego. Choć nie tylko.

— Chcemy wprowadzić do oferty nowe usługi: planowania finansowego oraz bezpośredniej dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych — zapowiada Dariusz Koczar, prezes spółki.

Zagęszczanie sieci jest jednak priorytetem. Obecnie pod szyldem Doradcy24 działa siedem placówek. Do końca roku ma ich być 16, a w 2009 r. — 24. Nie tylko w kraju. Firma ma zagraniczne plany, które zakładają otwarcie dla zarobkowej emigracji dwóch oddziałów: w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. To w przyszłym roku.

Na wirtualnej emigracji

Już teraz Doradcy24 mają ekspozyturę za granicą, choć na razie tylko w internecie. Polacy, którzy wyjechali z kraju, mogą za pośrednictwem portalu finansowego Eurocredit.pl zaciągać kredyty mieszkaniowe oraz zamawiać inne produkty finansowe. Serwis jest spółką zależną Doradców24. Wkrótce dołączy do niej kolejna — Centrum Funduszy Inwestycyjnych freeFUND. To spółka z portfela Wrocławskiego Domu Maklerskiego (WDM), który jest też udziałowcem sieci Doradcy24. FreeFUND trafi do niej w ramach aportu. Po tej operacji WDM zwiększy stan posiadania w Doradcach24 do 40,2 proc. Reszta zostanie w rękach założycieli firmy.

Fuzja nie oznacza odwieszenia planów wysłania free- FUND na New Connect. Znajdzie się na nim prawdopodobnie w III kwartale. Z rynku chce uzyskać 1,5 mln zł.

Bardzo ambitnie

FreeFUND będzie internetową platformą dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych. O dużych ambicjach.

— W internecie funkcjonuje tylko jedno takie rozwiązanie — pasaż finansowy mBanku. Będziemy z nim konkurować — mówi Adrian Dzielnicki, wiceprezes WDM.

Przyznaje, że być może czasy dla funduszy nie są najlepsze, jednak spodziewa się, że w przyszłym roku pogoda na tym rynku poprawi się. Poza tym freeFUND, tak jak Doradcy24, będzie działać za free, czyli nie naliczy prowizji od sprzedawanych jednostek inwestycyjnych.

Ambicji nie można też odmówić spółce matce — Doradcom24 — która zamierza odegrać ważną rolę w konsolidacji rynku doradztwa finansowego. Obecnie działa na nim kilkunastu dużych i średnich brokerów oraz trudna do zliczenia liczba małych firm.

— Na rynku przetrwają tylko najwięksi gracze, a do takiego miana pretendują Doradcy24. To spółka, która w ciągu 2-3 lat powinna znaleźć się w piątce największych i najlepszych ogólnopolskich firm finansowych — mówi Adrian Dzielnicki, prezes WDM.

Michał Macierzyński, analityk portalu Bankier. pl, sceptycznie ocenia te plany.

— Wśród przejmujących na rynku widziałbym raczej Open Finance, Expandera czy np. zagraniczną firmę z dużym kapitałem — mówi Michał Macierzyński.

I stawia pytanie, czy w Polsce w ogóle jest miejsce dla pięciu dużych firm. Stawia tezę, że pożywi się na mim dwóch silnych graczy oraz kilku mniejszych, zajmujących rynkowe nisze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy