Dorn będzie zastępował premiera tylko w razie jego nieobecności lub niedyspozycji

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 17-11-2005, 09:05

Szef resortu bezpieczeństwa Ludwik Dorn w wywiadzie dla radiowej Trójki oświadczył, że będzie wypełniać obowiązki zastępcy szefa rządu tylko w razie nieobecności lub niedyspozycji premiera. Dodał, że ma aż nadto pracy jako minister spraw wewnętrznych i administracji.

Szef resortu bezpieczeństwa Ludwik Dorn w wywiadzie dla radiowej Trójki oświadczył, że będzie wypełniać obowiązki zastępcy szefa rządu tylko w razie nieobecności lub niedyspozycji premiera. Dodał, że ma aż nadto pracy jako minister spraw wewnętrznych i administracji.

Minister zapewnił, że nie będzie się wtrącać w śledztwa prowadzone przez policję. Ludwik Dorn powiedział, że nie będzie się też zajmował szczegółami operacji prowadzonych przez podległe mu służby.

Polityk PiS-u podkreślił, że nie będzie zwalniać wszystkich byłych funkcjonaruszy SB. Powiedział, że chodzi o rozbicie układu polityczno-biznesowego, a nie wyrzucanie ze służby ludzi, z których wielu ma duże doświadczenie i zasługi dla demokratycznej Polski. Poinformował jednak, że podpisał już wniosek o odwołanie z policji generała Zbigniewa Chwalińskiego.

Zapytany o jednostkę specjalną GROM wyraził opinię, że powinna istnieć możliwość wykorzystywania specgrupy również na terenie kraju. Zastrzegł, że mogłoby to być możliwe tylko w sytuacjach nadzwyczajnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane