Dorn: jeszcze w tym tygodniu rozpocząć rozmowy programowe o koalicji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 12:42

Ludwik Dorn (PiS) uważa, że jeszcze w tym tygodniu powinny rozpocząć się rozmowy programowe Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską w sprawie przyszłej koalicji rządowej. Powiedział, że najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek lub we wtorek PiS skontaktuje się w tej sprawie z Platformą. Deklaruje, że ma "żelazną pewność", iż koalicja powstanie.

Ludwik Dorn (PiS) uważa, że jeszcze w tym tygodniu powinny rozpocząć się rozmowy programowe Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską w sprawie przyszłej koalicji rządowej. Powiedział, że najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek lub we wtorek PiS skontaktuje się w tej sprawie z Platformą. Deklaruje, że ma "żelazną pewność", iż koalicja powstanie.

    "Ta koalicja w sensie woli politycznej już jest. Pozostaje natomiast kwestia programu przyszłego rządu, który znajdzie wyraz w expose oraz kwestia struktury rządu - liczby ministerstw, łączenia bądź rozdzielania działów. Tu mogą być różnice zdań, które trzeba będzie rozwiązać w trakcie rozmów" - powiedział Dorn w poniedziałek dziennikarzom w Sejmie.

    W imieniu Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował chęć do kompromisu w różniących obie partie kwestiach gospodarczych. Powtórzył natomiast, że nie ma zgody jego ugrupowania na koncepcję 15 proc. podatku liniowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane