Dorn: PO szukała "haków" na Dąbrowskiego

02-02-2007, 22:13

Wicepremier Ludwik Dorn powiedział, że ma nieformalną wiedzę, iż PO szukała tzw. haków na byłego wojewodę mazowieckiego.

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn powiedział w piątek, że ma nieformalną wiedzę, iż Platforma Obywatelska szukała tzw. haków na byłego wojewodę mazowieckiego Wojciecha Dąbrowskiego

Na pytanie czy PO szukała "haków" na Dąbrowskiego by chronić w ten sposób prezydent Warszawy, Dorn odpowiedział: "mam pewną wiedzę nieformalną i wedle tej wiedzy, rzeczywiście szukała (PO - PAP). Szukała, szukała i znalazła - znalazła zarzut prawdziwy" - powiedział wicepremier, który był gościem telewizji TVN24.

Podkreślił, że jego wiedza nie ma nic wspólnego z inwigilowaniem partii politycznych. "Chodzi o moją nieformalną wiedzę o losach tych dokumentów, które - zresztą wedle tej nieformalnej wiedzy - intensywnie wędrowały po różnych, także bardzo wysokich, szczeblach władz samorządu warszawskiego i na rożne biurka trafiały" - dodał Dorn.

"Ponieważ wiedza jest nieformalna, a akurat jest tak, że tego rodzaju migracja dokumentów nie narusza żadnego przepisu prawa w związku z tym ja nie mam żadnych możliwości - i nie powinienem mieć możliwości - by policja przesłuchiwała urzędników samorządu warszawskiego. Ale nieformalnie różne rzeczy ludzie mówią" - powiedział wicepremier.

W czwartek wieczorem premier odwołał Dąbrowskiego ze stanowiska wojewody mazowieckiego w związku z istnieniem uzasadnionego podejrzenia, że poświadczył nieprawdę, aby otrzymać wtórnik prawa jazdy.

O sprawie napisał w środę tygodnik "Wprost" w swym internetowym wydaniu. Poinformowano w nim, że Dąbrowski zatajając informację o tym, że policja zabrała mu prawo jazdy za przekroczenie liczby dozwolonych punktów karnych, w 2004 r. wnioskował do urzędu o wydanie mu wtórnika dokumentu. Urzędnicy jednak dopatrzyli się, że Dąbrowski nie ma prawa jeździć samochodem i dokumentu nie wydali. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dorn: PO szukała "haków" na Dąbrowskiego