Dorn: powstanie koalicji warunkiem laski marszałkowskiej dla PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-10-2005, 09:26

Ludwik Dorn powiedział w środę w radiowej Trójce, że środowe obrady Sejmu muszą zakończyć się wyborem marszałka. "Prawo i Sprawiedliwość wciąż czeka na deklarację Platformy Obywatelskiej co do powstania ewentualnej koalicji" - dodał.

Ludwik Dorn powiedział w środę w radiowej Trójce, że środowe obrady Sejmu muszą zakończyć się wyborem marszałka. "Prawo i Sprawiedliwość wciąż czeka na deklarację Platformy Obywatelskiej co do powstania ewentualnej koalicji" - dodał.  

    Jeden z liderów PiS powiedział, że jego partia jest w stanie zaakceptować niemal każdą kandydaturę PO na marszałka Sejmu, poza Bronisławem Komorowskim i Hanną Gronkiewicz-Waltz.

    "PiS może zaakceptować niemal każdą kandydaturę pod jednym warunkiem - że będzie wiążąca wypowiedź, deklaracja ze strony Donalda Tuska, że ta koalicja jest i że kwestie związane ze strukturą rządu, które PO obecnie podnosi jako niemożliwe do przełamania, już nie stoją na porządku dziennym. W innym przypadku nie jesteśmy w stanie poprzeć kogokolwiek z Platformy, bo nie jesteśmy organizacją charytatywną" - mówił Dorn.

    Dorn powiedział też, że MSWiA "musi objąć polityk wskazany przez PiS". "PiS powstawało jako partia, która chce oczyścić polskie państwo, zwalczyć korupcję, która chce zapewnić obywatelom bezpieczeństwo i wie jak to zrobić. Do tego zadania niezbędny jest nam resort spraw wewnętrznych. Sądzę, że w tych sprawach jesteśmy bardziej wiarygodni, mamy lepsze pomysły i lepszych ludzi niż PO" - dodał Dorn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane