Dorn zrezygnował z zasiadania w RBN

PAP
opublikowano: 13-02-2008, 11:53

Ludwik Dorn (PiS) zrezygnował z zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego; prezydent Lech Kaczyński tę rezygnację przyjął - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Biura Bezpieczeństwa Narodowego Patrycja Hryniewicz.

Informację o rezygnacji z zasiadania w Radzie potwierdził PAP także Dorn, który jednak odmówił wszelkich komentarzy w tej sprawie.

Hryniewicz poinformowała, że ponad tydzień temu do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo Dorna, w którym zwrócił się on o odwołanie go z RBN. Dodała, że decyzja o tym czy i kto ewentualnie zastąpi Dorna w Radzie należy do prezydenta.

O tym, że Dorn zrezygnował z zasiadania w Radzie poinformowało w środę przed południem radio RMF FM. Według rozgłośni, Dorn napisał krótki i uprzejmy list do prezydenta, w którym zapewnił, że zasiadanie w Radzie było honorem, "ale on dziękuje i dłużej nie zamierza w RBN pozostawać".

Obecnie w RBN zasiadają: szef BBN Władysław Stasiak, szefowa Kancelarii Prezydenta Anna Fotyga, b.premier, prezes PiS Jarosław Kaczyński i b.minister obrony, poseł PiS Aleksander Szczygło.

RBN jest organem doradczym prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Rada doradza głowie państwa w sprawach bezpieczeństwa, ale jej opinie nie są dla prezydenta wiążące(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane