Doskonałe nastroje azjatyckich inwestorów

opublikowano: 29-10-2007, 09:13

Na giełdach Azji panowały w poniedziałek dobre nastroje mimo wiadomości o drożejącej ropie i taniejącym dolarze. Zdecydowały o tym dobre wyniki spółek.

Na zamknięciu sesji na giełdzie w Tokio średnia Nikkei rosła o 1,2 proc., a indeks Topix zyskiwał aż 2,1 proc., najwięcej od 27 września. Najmocniej od siedmiu lat zdrożały akcje Nissana. Trzeci japoński koncern motoryzacyjny zaskoczył rynek wiadomością o wzroście kwartalnego zysku operacyjnego. Analitycy prognozowali stratę. Drożały akcje eksporterów, m.in. Toyoty, oraz spółek finansowych, takich jak Sumitomo Mitsui Financial Group. Nastroje poprawiły informacje z USA. W piątek Countrywide Financial, największy gracz na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, zapowiedział zysk już w obecnym kwartale i przyszłym roku. Rynek oczekuje także cięcia stóp procentowych w środę w USA. Kontrakty wskazują na 92 proc. prawdopodobieństwo obniżki o 25 pkt. bazowych.

Na pozostałych azjatyckich rynkach także przewagę miał popyt. Krótko przed zamknięciem indeks giełdy w Hongkongu rósł o 3,8 proc. Mocniej niż rynek drożały akcje China Construction Bank. Drugi na świecie pod względem wartości rynkowej bank opublikował wyniki kwartalne, które skłoniły analityków JPMorgan Chase do podwyższenia ceny docelowej jego akcji. Indeks giełdy w Szanghaju rósł w tym samym czasie o 2,8 proc. W Seulu sesja zakończyła się 1,7 proc. wzrostem.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Doskonałe nastroje azjatyckich inwestorów