Dostęp do akcji z globalnych giełd

Materiał Partnera
opublikowano: 30-09-2016, 10:38

Inwestycje

Dom maklerski XTB poszerzył ostatnio ofertę o akcje syntetyczne — kontrakty CFD na akcje notowane na kilkunastu parkietach giełdowych: w Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. To instrumenty, które oferują możliwość krótkiej sprzedaży, co otwiera potencjał efektywnych inwestycji, nawet gdy ceny walorów spadają. Akcje syntetyczne są wyjątkowo atrakcyjnym instrumentem z uwagi na bardzo niskie koszty. Wartość minimalnej prowizji zaczyna się już od 0,1 proc. Istotną rolę odgrywa również rozliczenie T+0, dzięki któremu inwestowanie przy wykorzystaniu zmienności na różnych parkietach giełdowych może stać się bardzo dynamiczne i efektywne. 

Dzięki nowoczesnej platformie transakcyjnej xStation akcje syntetyczne stały się inwestycyjnym oknem na świat, które umożliwia dynamiczne inwestowanie i natychmiastowe relokowanie kapitału w reakcji na to, co dzieje się w różnych krajach, na różnych parkietach giełdowych i w końcu w poszczególnych spółkach. Akcje syntetyczne to przełomowe narzędzie dla nowoczesnego inwestora, który ma nieustannie rękę na pulsie bez względu na to, gdzie jest, i bez względu na to, co dzieje się na parkietach giełdowych.

xStation to technologia tradingowa projektowana i w całości produkowana przez Grupę XTB w Polsce, a sprzedawana domom maklerskim oraz bankom na całym świecie. To nowoczesne rozwiązania dla inwestora indywidualnego dostępne przez rodzinę aplikacji inwestycyjnych umożliwiających inwestowanie poprzez komputer, tablet, smartfon, a ostatnio nawet smartwatch.

Akcje syntetyczne są dostępne w ramach ekosystemu funkcjonującego całkowicie online, począwszy od procesu otwarcia rachunku inwestycyjnego, poprzez naukę inwestowania, wsparcie coacha inwestycyjnego, dostęp do analiz i rekomendacji online, a skończywszy na wszystkich krokach związanych z otwarciem, prowadzeniem i zamknięciem transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał Partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu