Doświadczenie pomaga łatwiej radzić sobie w każdej sytuacji

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 15:09
aktualizacja: 08-02-2022, 13:54

Patrząc na nazwę, nietrudno zgadnąć, że firma operuje w sektorze odnawialnych źródeł energii. Instaluje panele fotowoltaiczne oraz instalacje ogrzewania na podczerwień.

W perspektywie:– Chcielibyśmy, aby w ramach współpracy z lokalnymi organizacjami i jednostkami badawczo-rozwojowymi udało nam się opracować technologię taniego magazynowania energii z instalacji fotowoltaicznej – mówi Przemysław Depta, właściciel i prezes OZEnergia.
W perspektywie:– Chcielibyśmy, aby w ramach współpracy z lokalnymi organizacjami i jednostkami badawczo-rozwojowymi udało nam się opracować technologię taniego magazynowania energii z instalacji fotowoltaicznej – mówi Przemysław Depta, właściciel i prezes OZEnergia.

Zielonogórska firma OZEnergia powstała w 2013 r.

– Realizujemy inwestycje polegające na montażu instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej, domach jednorodzinnych, budynkach firmowych czy też w gospodarstwach rolnych. Współpracujemy również z podmiotami, dla których jako podwykonawca dostarczamy elementy instalacji fotowoltaicznych i montujemy je – informuje Przemysław Depta, prezes i właściciel spółki OZEnergia.

Spółka prowadzi również sklep internetowy, w którym można się zaopatrzyć w urządzenia i akcesoria dla elektrowni słonecznych, elektrowni wiatrowych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, ogrzewania na podczerwień, panele na podczerwień, grzejniki na podczerwień itp.

Ponadto firma prowadzi szkolenia związane z działaniem i instalacją urządzeń fotowoltaiki.

– Szkolimy instalatorów, organizujemy spotkania dla mieszkańców gmin, spółdzielni oraz hodowców drobiu. Od zeszłego roku prowadzimy również cykliczne szkolenia dla pracowników Straży Pożarnej z całego województwa lubuskiego.

Jak przekonuje Przemysław Depta, specjaliści firmy dysponują doświadczeniem, które jest cenne nie tylko w codziennej pracy, ale też w relacjach z klientami, z partnerami biznesowymi oraz w sytuacjach nieprzewidzianych

– W dzisiejszych pandemicznych realiach rozwój firmy można kontynuować dzięki sprawnej organizacji pracy, wyznaczeniu celów i opracowaniu planów awaryjnych. Odpowiednio zorganizowana praca zdalna może usprawnić procedury administracyjne i komunikację – podkreśla Przemysław Depta.

Jak dodaje, firma OZEnergia kładzie nacisk na stabilność łańcucha dostaw oraz właściwe zarządzanie magazynem, które przez pandemię są utrudnione.

Klientami są firmy produkcyjne, osoby fizyczne, organizacje, a także administracja publiczna.

– Każdego klienta traktujemy indywidualnie – przekonuje prezes.

Nowe zlecenia w firmie pochodzą głównie z polecenia. Niewielką część stanowią przetargi publiczne i zlecenia wynikające z partnerstwa z firmami zewnętrznymi.

– Współpracujemy z wieloma instytucjami i firmami z województwa lubuskiego. Nawiązane więzi pozwalają na realizację kolejnych inwestycji nawet po kilku latach. W tym roku nasza firma będzie uczestniczyła w misji gospodarczej w Dubaju, w ramach współpracy z województwem lubuskim. To nas bardzo cieszy, ponieważ takie inicjatywy owocują nowymi kontaktami, zleceniami i szybszym rozwojem firmy – tłumaczy Przemysław Depta.

Podkreśla, jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji wewnątrz firmy i z jej klientami.

Siłą firmy, według jej szefa, są pracownicy.

– Zgrany perfekcyjny zespół – począwszy od doradców handlowych, montażystów, działu kontaktu z zakładem energetycznym, na dziale IT (monitoring, serwis) kończąc – ocenia Przemysław Depta. Dzięki otwartości i zaangażowaniu w rozwój można działać coraz szerzej.

– Rozwój firmy kształtowany jest przez potrzeby rynku, a w najbliższych latach na pewno będzie to budowa farm fotowoltaicznych oraz rozwijająca się technologia magazynowania energii – przewiduje prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane