Dotacje na doradztwo dla opolskiego biznesu

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Unijne wsparcie w wysokości 26 mln zł popłynie do firm z regionu, które chcą szkolić swoich pracowników.

Od przyszłego roku przedstawiciele biznesu z województwa opolskiego będą mogli starać się o granty na kursy i usługi rozwojowe dla podwładnych. Pieniądze na ten cel są zarezerwowane w działaniu 7.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Szkolenia, doradztwo dla przedsiębiorców i pracowników”). Do zgarnięcia jest 26 mln zł, a wsparcie będzie rozdzielało Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

Warto podkreślić, że maksymalne dofinansowanie dla mikrofirmy wyniesie 12 tys. zł, a dla małego i średniego przedsiębiorstwa — odpowiednio: 24 tys. zł i 48 tys. zł. Co ważne, przedstawiciel biznesu będzie musiał pokryć z własnej kieszeni 20 proc. kosztów usługi doradczej czy szkoleniowej. Zanim przedsiębiorca stanie w szranki o unijne wsparcie, będzie musiał wybrać firmę szkoleniową z Bazy Usług Rozwojowych (BUR).

— Może być ona z Opolszczyzny lub innego regionu. Zachęcamy firmy doradcze, aby wpisywały się do BUR. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej z nich miało ofertę dla naszych przedsiębiorców — podkreśla Dariusz Mazurczak, wicedyrektor OCRG.

BUR powstała pod koniec sierpnia 2016 r. z przekształcenia portalu www.inwestycjawkadry.pl prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W ciągu 10 lat umieszczono w nim pół miliona propozycji szkoleniowych, z których skorzystało ok. 250 tys. osób. Baza umożliwia bezpłatnie firmom doradczym możliwość zaprezentowania swojej oferty, a małym i średnim graczom — zamówienie usług rozwojowych z dofinansowaniem unijnym. Warto zaznaczyć, że w BUR można znaleźć oferty szkoleń z dziedziny finansów, administracji i organizacji, logistyki, marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi oraz funduszy unijnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Dotacje na doradztwo dla opolskiego biznesu