Dotacje na eksport dla firm z Mazowsza

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 04-09-2016, 22:00

Fundusze UE

Do 12 września mazowiecki mikro-, mały i średni biznes, który chce rozszerzać swoją działalność poza rynkiem krajowym, może sięgnąć po dodatkowe fundusze z unijnej kasy. W konkursie z działania 3.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 zagwarantowano na ten cel ponad 30 mln zł.

Maksymalne wsparcie wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli nadających się do refundacji z budżetu UE. Firmy, które chciałyby rozwijać eksport swoich towarów i usług za granicą, powinny składać wnioski do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o finansowe wsparcie z UE m.in. na udział w misjach gospodarczych oraz krajowych i międzynarodowych imprezach targowo-wystawienniczych, a także na wdrażanie nowych modeli biznesowych poza Polską.

Warto przy okazji przypomnieć, że w lipcu resort rozwoju wybrał pięć perspektywicznych rynków, z dużym potencjałem importowym, na których zamierza intensywnie promować polską gospodarkę przez najbliższe trzy lata. Są to: Algieria, Indie, Iran, Meksyk oraz Wietnam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu