Dotacje na park maszynowy dla firm z Opolszczyzny

opublikowano: 11-02-2019, 22:00

Już po raz trzeci przedsiębiorcy z regionu mogą powalczyć o granty na nowoczesne urządzenia i sprzęt produkcyjny.

Mali i średni gracze z regionu potrzebują pieniędzy na środki trwałe. W sukurs przychodzą im dotacje z poddziałania 2.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Nowe produkty i usługi”). Wsparcie przeznaczone jest dla MŚP z powiatu nyskiego, prudnickiego i głubczyckiego.

— Po negocjacjach z Komisją Europejską, w Regionalnym Programie Operacyjnym zapisano, że trzeba dążyć do rozwoju biznesu na terenach słabiej rozwiniętych. Zaliczają się do nich właśnie trzy wspomniane powiaty — podkreśla Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie od 22 do 29 marca. Granty są przeznaczone na wsparcie inwestycji w nowoczesne maszyny, urządzenia i sprzęt produkcyjny, zwiększenie skali działalności firm i poszerzenie zasięgu ich oferty. Dotacje pokryją też koszty projektów związanych z wdrażaniem innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych. W puli jest ponad 6,5 mln zł. Rozstrzygniecie konkursu planowane jest na wrzesień.

— Warto, aby opolscy przedsiębiorcy zainteresowali się tym naborem. Nie muszą prowadzić innowacyjnych projektów, aby mogli ubiegać się o granty. Mogą o nie powalczyć firmy z różnych branż, a nie tylko te, których działalność wpisuje się w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji — zauważa Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

W pierwszym naborze OCRG przyznało firmom z regionu wsparcie w wysokości 14,6 mln zł. Natomiast w drugim konkursie było to 2,7 mln zł. Na wsparcie lokalnego biznesu w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego zarezerwowano łącznie ponad 160 mln EUR. Dotychczas OCRG ogłosiło osiemnaście naborów dla firm, z czego piętnaście zostało już rozstrzygniętych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy