Dow Jones i Nasdaq nieznacznie spadają z wielomiesięcznych szczytów

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 25-08-2003, 21:13

Na Wall Street przeważają w poniedziałek umiarkowane spadki przy niewielkich obrotach. Inwestorzy są nieco ostrożni po informacjach o zamachu terrorystycznym w Bombaju, finansowym centrum Indii.

Bez wpływu na rynek były dane z rynku nieruchomości. Rozwija się on nadal w zaskakująco szybkim tempie, ale nie wpływa to już na rynek akcji. Inwestorzy czekają na ważniejsze dane makro, które poznamy w tym tygodniu: stan wydatków biznesu i bezrobocia.

Po znakomitym piątku korekta dotyka papiery Intela. Producent procesorów uzyskał kilka pozytywnych rekomendacji po podniesieniu prognoz sprzedaży na ten kwartał. Gracze zdecydowali się jednak na realizację zysków z papieru, tym bardziej, że prezes spółki ostrzegł, że jest zbyt wcześniej, by obwieszczać ożywienie w branży półprzewodników.

Rośnie cena akcji Wal-Mart. Największa sieć handlowa świata poprawiła prognozy dynamiki sprzedaży w sierpniu z 3-5 proc. do 4-6 proc. Do spadku indeksu Dow Jones przyczyniają się jednak papiery aluminiowego Alcoa i przemysłowego Caterpillar, które tracą po słabych raportach analityków.

Obniżka rekomendacji wpłynęła także na sektor telekomunikacyjny. Analitycy z Wachovii obniżyli oceny dla Sprinta, Alltela i Tritona, obawiając się o perspektywy wzrostu w branży. Papiery wymienionych spółek potaniały po około 5 proc.

Spokojny jest kurs Lucent Technologies. Producent sprzętu telekomunikacyjnego nie traci, chociaż Departament Sprawiedliwości i SEC rozpoczęli śledztwo w sprawie operacji spółki w Arabii Saudyjskiej. Jeden z arabskich telekomów oskarżył Lucenta o przekupstwa urzędników na Bliskim Wschodzie.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu