Dow Jones IA flirtuje z 23 tys. pkt

opublikowano: 17-10-2017, 22:07

Wydarzeniem wtorkowej sesji było przekroczenie po raz pierwszy w historii poziomu 23 tys. punktów przez indeks Dow Jones IA.

Niestety na tym poziomie udało się utrzymać wskaźnikowi największych blue chipów tylko przez moment i na zamknięciu sesji zdobycz była nieco niższa. Niemniej jednak doszło do przekroczenia kolejnej ważnej bariery. Tym samym od początku roku, który zaczynał na poziomie około 19,8 tys. punktów Dow Jones IA uczynił już ponad trzy 1000 punktowe kroki, co wskazuje na ogromne zaufanie i wiarę inwestorów w rynek byka pomimo wysokiej, a nawet zawyżonej wartości akcji.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Spośród danych makro jakie trafiły na rynek warto wspomnieć o wyższym niż szacowali ekonomiści wzroście produkcji przemysłowej i wykorzystaniu mocy produkcyjnych we wrześniu

We wtorek mocnym wsparciem dla najważniejszego indeksu były drożejące walory UnitedHealth i Johnosn & Johnson, których wyniki kwartalne przebiły oczekiwania rynku.

Dobre nastroje tonowane jednak były na szerokim rynku przez zniżkujące akcje spółkę przemysłowych, finansowych i technologicznych. Spadała m.in. wycena akcji banku Goldman Sachs choć instytucja odnotowała w minionym kwartale zyski lepsze od prognoz i nieco niższe niż oczekiwano przychody handlowe.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,18 proc. zaś wskaźnik S&P500 drożał o 0,07 proc. co w obu przypadkach oznaczało nowe historyczne rekordy. Natomiast technologiczny Nasdaq stracił 0,01 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy