Dow Jones IA nieznacznie rośnie, z nowym rekordem

opublikowano: 03-08-2017, 22:07

Po środowej historycznej sesji, kiedy to indeks największych amerykańskich spółek przebił kolejny psychologiczny poziom 22 tys. punktów, w czwartek emocje nieco opadły i uległy stonowaniu.

Część inwestorów wykorzystała sytuację do realizacji krótkoterminowych zysków, sprzedając walory. W efekcie w pierwszej fazie sesji na Wall Street, przewagę miała strona podażowa zbijająca wartość giełdowych indeksów. Obóz byków szybko jednak podjął próby kontrataku i wyciągnął wskaźniki rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki ponownie w zielone obszary. Zdecydowanie słabiej prezentował się rynek spółek technologicznych, utrzymujący się poniżej poziomu z środowego zamknięcia.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Największy negatywny wpływ na indeksy S&P500 i Nasdaq mieli tacy giganci jak Apple, Amazon i Microsoft.

Z danych makro jakie w czwartek dotarły na parkiet warto wspomnieć o wyższym niż oczekiwali analitycy spadku liczby tzw. nowych bezrobotnych. Negatywnie zaskoczył z kolei silniejszy niż prognozowano spadek indeksu ISM dla sektora poza przemysłowego. 

Z kolei o 3 proc. przy prognozie rzędu 2,7 proc. wzrosły zamówienia w przemyśle w czerwcu. Słabsze za to okazały się odczyty dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku (o 6,4 proc. ogółem i o zaledwie 0,1 proc. bez uwzględniania środków transportu).

Na finiszu sesji zyskiwał jedynie Dow Jones IA, choć skala wzrostu była symboliczna, zaledwie 0,05 proc. Indeks blue chipów odnotował jednak tym samym ósmą sesję z rzędu z dodatnią zmianą, co jest najdłuższą taką passą od 12-to sesyjnego wzrostu zakończonego 27 lutego.

Pozostałe dwa główne wskaźniki Wall Street poniosły straty, S&P500 zniżkował o 0,22 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,35 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dow Jones IA nieznacznie rośnie, z nowym rekordem