Dow Jones na nowym szycie

Czwartkowa sesja przyniosła nowe rekordy na Wall Street. Indeks blue chipów ustanowił nowe historyczne szczyty.

Zdecydowanie gorzej przedstawiała się sytuacja w segmencie spółek reprezentujących zaawansowane technologie. Rynek Nasdaq przez większa część dnia tkwił w czerwonych rejonach, choć w drugiej części sesji udało mu się odrobić część strat.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Rynek zaskakująco dobrze przyjął wygraną Donalda Trumpa, choć wcześniej dominowały na nim oczekiwania związane z tryumfem Hillary Clinton, która miała zapewnić przejrzystość i stabilność, również rynkowi akcji. 

Handlujący szybko znaleźli alternatywę, podbijając wyceny pod deklaracje nowego prezydenta elekta, który zapowiedział zwiększenie wydatków na infrastrukturę czy obniżenie podatków. 

Ogromnym wzięciem cieszyły się w czwartek walory przedstawicieli sektora finansowego, który handlowany był na najwyższym poziomie od 2008 r. Szczególnie dobrze prezentowały się akcje banków z Goldman Sachs na czele, który drożał o ponad 3,5 proc. 

Na finiszu indeks DJ IA rósł o 1,17 proc. notując rekordowy poziom zamknięcia. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,20 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq spadał niestety o 0,81 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dow Jones na nowym szycie