Dow Jones na nowym szycie

opublikowano: 10-11-2016, 22:08

Czwartkowa sesja przyniosła nowe rekordy na Wall Street. Indeks blue chipów ustanowił nowe historyczne szczyty.

Zdecydowanie gorzej przedstawiała się sytuacja w segmencie spółek reprezentujących zaawansowane technologie. Rynek Nasdaq przez większa część dnia tkwił w czerwonych rejonach, choć w drugiej części sesji udało mu się odrobić część strat.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Rynek zaskakująco dobrze przyjął wygraną Donalda Trumpa, choć wcześniej dominowały na nim oczekiwania związane z tryumfem Hillary Clinton, która miała zapewnić przejrzystość i stabilność, również rynkowi akcji. 

Handlujący szybko znaleźli alternatywę, podbijając wyceny pod deklaracje nowego prezydenta elekta, który zapowiedział zwiększenie wydatków na infrastrukturę czy obniżenie podatków. 

Ogromnym wzięciem cieszyły się w czwartek walory przedstawicieli sektora finansowego, który handlowany był na najwyższym poziomie od 2008 r. Szczególnie dobrze prezentowały się akcje banków z Goldman Sachs na czele, który drożał o ponad 3,5 proc. 

Na finiszu indeks DJ IA rósł o 1,17 proc. notując rekordowy poziom zamknięcia. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,20 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq spadał niestety o 0,81 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy