Dow Jones może sięgnąć 30 tys. punktów

Słabe tegoroczne zachowanie wskaźnika amerykańskich blue chipów to tylko konsolidacja w ramach trwającej hossy, uważa wieloletni wydawca newslettera inwestycyjnego Dennis Gartman.

Zobacz więcej

Dennis Gartman

Bloomberg

Grupujący największe spółki zza oceanu indeks Dow Jones od sześciu miesięcy tkwi w płaskiej korekcie, a w skali tego roku utrzymuje się na symbolicznym 1,7-procentowym plusie. Ten okres słabości może dobiegać końca, twierdzi Dennis Gartman, jednocześnie przyznając, że wciąż jest to jedynie hipoteza. Gdyby się ona zrealizowała, wartość wskaźnika sięgnęłaby 30 tys punktów, co oznaczałoby zwyżkę o 19,3 proc.

„Jeśli ostanie miesiące rzeczywiście okażą się być przejściową konsolidacją, technicznie możliwe są wielkie zwyżki, nawet sięgające 30 tys. punktów” – pisze Dennis Gartman w środowym wydaniu newslettera.

Według niego amerykańskie indeksy mogły z opóźnieniem zrobić to samo, co wcześniej stało się z indeksami europejskimi i azjatyckimi – przykładowo, niemiecki DAX tkwi w konsolidacji już od roku. Komentator przyznał, że scenariusz zakończenia konsolidacji wybiciem w górę byłby dla wielu inwestorów zadziwiający ze względu na pogłębiające się napięcia handlowe.

„Scenariusz wybicia górą z konsolidacji oznaczałby, że obawy inwestorów okażą się nieuzasadnione, a wojna handlowa nie wybuchnie” – zauważa Dennis Gartman.

Te optymistyczne komentarze stoją jednak w sprzeczności z poprzednimi przewidywaniami komentatora. W połowie marca oceniał, że rynki akcji znalazły się na wieloletnich szczytach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Dow Jones może sięgnąć 30 tys. punktów