Dow Jones spadł siódmy raz z rzędu

MD
02-07-2010, 22:42

Trzy główne indeksy amerykańskich rynków akcji: Dow Jones, S&P500 i Nasdaq, kończyły sesję ok. 0,5 proc. spadkiem. Notowały zniżki przez 9 z 10 ostatnich sesji.

Nastroje dominujące w piątek na amerykańskich rynkach akcji najlepiej charakteryzuje wypowiedź jednego z menedżerów największych funduszy. Russ Koesterich, szef strategii inwestycji w BlackRock, powiedział, że jasne jest, że trend ożywienia gospodarczego nie będzie miał kształtu litery V. Dodał, że nie ma nic, co by mu wskazywało, że rynki są na poziomach gdzie jest już tak tanio, że powinien zacząć kupować. W piątek rozczarowały dane makro. Liczba zatrudnionych spadła w czerwcu po raz pierwszy w tym roku, a sektor prywatny nie stworzył tylu miejsc pracy, ile oczekiwano. Zamówienia fabryczne spadły w maju po raz pierwszy od ośmiu miesięcy. 1,4 proc. spadek okazał się do tego największy od marca 2009 roku, kiedy indeksy amerykańskich rynków akcji miały najniższą wartość od 12-lat. Choć druga połowa notowań przyniosła lekką poprawę nastrojów, która pozwoliła indeksom odrobić niemal całą stratę, ostatnie minuty przyniosły zwiększoną podaż akcji i przesądziły o kolejnym spadkowym zakończeniu sesji.
7 z 10 głównych segmentów S&P500 kończyło dzień spadkiem. Najmocniej taniały spółki z kategorii consumer discretionary (-1,15 proc.), finansowe (-1,1 proc.) i przemysłowe (-1,0 proc.). Poniżej poziomu z czwartku nie spadły segmenty użyteczności publicznej (0,0 proc.), usług telekomunikacyjnych (0,2 proc.) i ochrony zdrowia (0,3 proc.). Spośród spółek wchodzących w skład S&P500 aż 75 proc. kończyło sesję spadkiem kursu. Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones spadła wartość 27. W skali tygodnia Dow Jones stracił 4,5 proc., S&P500 spadł o 5 proc., a Nasdaq o 5.9 proc. W poniedziałek giełdy w USA nie pracują z okazji Święta Niepodległości przypadającego dzień wcześniej.  

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Dow Jones spadł siódmy raz z rzędu