Dowartościowany TravelPlanet

Robert Kurowski
opublikowano: 23-01-2006, 00:00

Kurs TravelPlanet wybił się z wąskiego trendu horyzontalnego, w którym poruszał się praktycznie od momentu wejścia spółki na GPW. Pułap zbliżony do ceny zamknięcia z pierwszej sesji (20 zł) skutecznie ograniczał przez ostatnie kilka miesięcy zakres wahań akcji tej spółki. Z kolei wsparcie przy 17,20 zł spowodowało, że w tym czasie na akcjach tej spółki można było zarobić znacznie mniej niżby to wynikało ze zmian indeksów. Pokonanie strefy oporu przy dużym wzroście obrotów oraz kolejno ukształtowana luka startowa wskazują, że TravelPlanet zostało przewartościowane przez inwestorów, do czego przyczyniły się między innymi dobre dane na temat wyników w ubiegłym roku.

Silną linią obrony jest obecnie poziom 23,60 zł, tj. górny zakres wymienionej luki. Należy się spodziewać, że to wsparcie oraz opór powyżej 26 zł zdeterminują zachowanie kursu w następnych tygodniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dowartościowany TravelPlanet